Wygrana młodych szachistów „Debiutu” Ostrowiec Św. w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Świętokrzyskiego w Szachach.

W dniach 25-26 marca 2017 r. w sali Osiedlowego domu Społecznego „Malwa” w Ostrowcu Św. odbywały się zawody Drużynowych Mistrzostw Województwa Świętokrzyskiego w Szachach pod patronatem Starosty Ostrowieckiego Pana Zbigniewa Dudy. Zawodnicy rywalizowali w kategorii seniorów – 7 drużyn, juniorów (do lat 18) – 11 drużyn oraz młodzików (do lat 10) – 8 drużyn. Łącznie w zawodach brało udział ponad 100 zawodników z całego województwa. W kategorii młodzików zdecydowane zwycięstwo odniósł zespół ostrowieckiego klubu „DEBIUT” grający w składzie: Sandra Papierz (7 pkt.), Julia Giemza (7 pkt.), Maria Grudzień (6 pkt.) oraz Bartek Tarłowski (4 pkt.). Łącznie mali ostrowieccy szachiści zdobyli 24 punkty na 28 możliwych pokonując następny zespół Gambitu Starachowice różnicą 4 punktów. Wszystkie zawodniczki „Debiutu” wygrały rywalizację na swych szachownicach a Bartek grający po raz pierwszy w turnieju tej rangi zajął 3. miejsce na swojej szachownicy. Nagrody dla najlepszych młodych zawodników z powiatu ostrowieckiego ufundował Starosta Ostrowiecki – Zbigniew Duda. W kategorii młodzików zdobyły je: Sandra Papierz i Julka Giemza z klubu „Debiut” Ostrowiec Św. a w kategorii juniorów Jakub Słoniewski z klubu „Hetman” Ostrowiec Św. Cała trójka może poszczycić się imponującym osiągnięciem: zdobyciem kompletu 7 punktów na 7 możliwych! Brawa dla wszystkich zwycięzców.

Brawa należą się wszystkim młodym szachistom, którzy ciężko pracując na swe sukcesy, systematycznie podnoszą swój poziom gry.

Warto dodać, że organizatorem zawodów wspólnie ze Świętokrzyskim Związkiem Szachowym był klub szachowy „Debiut”. Dokładne wyniki mistrzostw można obejrzeć na stronie internetowej:

About the author: admin

You must be logged in to post a comment.